Płytki drewnopodobne w mieszkaniu

by admin

Płytki drewnopodobne stają się co raz bardziej nieodzownym elementem dekoracyjnym naszych wnętrz. Przybliżymy Ci ich zalety, podpowiemy na co zwracać uwagę przy zakupie.

Przybliżamy czym jest gres i terakota

Wyróżniamy dwa rodzaje płytek drewnopodobnych: produkowane z gresu lub terakoty. Ten pierwszy będzie znacznie trwalszy, przez co cena będzie wyższa. Płytki na bazie gresu mają wysoki stopień mrozoodporności oraz są odporne na ścieranie lub inne czynniki chemiczne. Gres jest mieszanką to mieszanka kilku rodzajów gliny, piasku i skał. Swoją wytrzymałą strukturę zawdzięcza procesowi wypalania w piecu o wysokiej temperaturze i sporej sile nacisku podczas wytwarzania.

Z kolei terakota powstaje głównie z kamionki, a wykończona jest szkliwem. Główną jej właściwością jest gładka struktura. Na rynku posiada wiele kolorów i wzorów, co daje duże pole do popisu tworzącym aranżacje pomieszczeń. Terakota sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Kolejną jej zaletą jest niska nasiąkliwość, dzięki której terakotę możemy stosować w pomieszczeniach z większą wilgotnością.

Dlaczego warto wybrać płytki drewnopodobne?

Po pierwsze wygląd. Kto z nas nie lubi drewnianych podłóg? Są bardzo estetyczne, atrakcyjne i nadają stylu pomieszczeniom. Jednak drewno jest materiałem wymagającej pielęgnacji.  Aby dbać o drewno należy stosować specjalne preparaty czyszczące, cyklicznie powinno być lakierowane i impregnowane. 

I tu z pomocą przychodzą płytki drewnopodobne. Wspomniany wcześniej gres wspaniale nada się do łazienki czy kuchni, gdzie panele nie zdadzą egzaminu ze względu na podwyższoną wilgotność powietrza.

Fenomenem płytek drewnopodobnych jest doskonała imitacja samego drewna. Mogą one posiadać odwzorowaną strukturę, kolor a nawet wzór drzewnego materiału.

Po drugie praktyczność. Płytki drewnopodobne nie muszą być cyklinowane oraz lakierowane. Można stosować standardowe środki czystości a powierzchnię myć mopem. Ze względu na niski współczynnik nasiąkliwości są odporne na wodę. W odróżnieniu do paneli nie musimy się martwić o plamy czy o wypaczenia materiału.

Po trzecie wytrzymałość. Nawet wysokiej klasy drewno nie będzie tak odporne na czynniki chemiczne lub uszkodzenia mechaniczne jak płytki drewnopodobne. Gres ze względu na swoje właściwości świetnie nada się na taras czy balkon.

Nie pożałujesz wyboru!

Wybór płytek drewnopodobnych to inwestycja na lata. Są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu, a dostępny wachlarz stylistyczny pozwoli zaaranżować pomieszczenie zarówno wewnątrz budynku jak i poza nim. Ich doskonałe przewodnictwo ciepła współgra z ogrzewaniem podłogowym.

Related Articles

Zostaw komentarz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy